Skip to content ↓

Youth Engagement Activities

 

‘Gençler kamusal alanları yeniden tasarlıyor’

Nerede: Dayanışma Evi (Home for Cooperation)

Ne zaman: Cumartesi, 4 Haziran 2022, 9:30 - 15:30

UWC Kıbrıs, ortak alanların kullanımında ve tasarımında gençlerin seslerinin yaratıcı bir şekilde ifade edilmesini sağlamayı hedefleyen bir atölye çalışması düzenliyor!

Şehirlerimizi ve kasabalarımızı gençler için nasıl daha yaşanabilir hale getirebiliriz hiç düşündünüz mü?

Şehrinizi yeniden düşünmek için yaratıcılık ve tasarım becerilerinizi kullanmak ister misiniz?

14 - 17 yaş arasındaysanız, fikirlerinizi yaratıcı bir şekilde ifade etmek ve aşağıdaki becerileri kazanmak için bu eğlenceli atölyede bize katılın:

  • Yaratıcı düşünce ve tasarım becerilerinizi geliştirebilirsiniz;
  • Sunum ve takım çalışması becerilerinizi ilerletebilirsiniz;
  • Hibrit (3-D) kolajlar yapmayı öğrenebilirsiniz;
  • Kesme yöntemleri, origami, ahşap yapılar; iğne ve iğne kullanan yapılar; iplikler ve diğer malzemelerle dokuma ve örme  gibi pratik uygulamalı teknikleri öğrenebilirsiniz; 

Katılım sertifikası verilecektir.

Atölye çalışmasının amaçları

Şehirlerde ve ötesindeki kamusal alanların tasarımında ve kullanımında gençliğin sesi genellikle duyulmuyor. Bu atölye, genç katılımcılara Kıbrıs'taki ortak alanların kullanımı hakkında kendi eşsiz bakış açılarıyla düşünmeleri için bir alan sağlayarak bu boşluğu gidermeyi amaçlamaktadır.

Lead facilitator, katılımcılara hibrit kolajlar oluşturabilecekleri, fikirlerini yaratıcı bir şekilde ifade etmelerini sağlayacak araçlar ve teknikler sunacak. Katılımcılar, küçük gruplar halinde ortak çalışmaya dayalı etkinlikler yoluyla bu yaratıcı süreç boyunca yönlendirilecektirler.

Bu atölye, UWC Cyprus ve Yiorgos Hadjichristou (University of Nicosia’da mimar ve profesör, aynı zamanda STK Urban Gorillas'ın yönetim kurulu üyesi) ile birlikte tasarlanmıştır.

Yiorgos, sosyal ve çevresel konularla aktif olarak meşgul olurken, mimarlığı; uygulama, öğretme ve harekete geçirmekle alakalı faaliyetlerini paylaşıyor.

Son başvuru tarihi: 23 Mayıs 2022

Katılım ücretsizdir ancak, kısıtlı kontenjan olduğundan dolayı erken başvuru yapılması tavsiye edilir. 

Bu atölye, AB tarafından finanse edilmektedir ve UWC’de Kıbrıslı Gençler için AB Burs Programı çerçevesinde gerçekleşecektir.

ŞİMDİ BAŞVUR

image1.png