Skip to content ↓

UWC’de Kıbrıslı Gençler için AB Burs Programı

🇪🇺 UWC'de Kıbrıslı Gençler için AB Burs Programına yaptığınız başvurular için hepinize teşekkür ederiz. Başvurular sona ermiştir. Bu ayın sonuna doğru tüm başvuru sahiplerine e-posta yoluyla ulaşarak sonuç hakkında bilgi vereceğiz. Değerlendirme sürecinin bir sonraki aşaması 3-4 Şubat tarihlerinde Lefkoşa'da gerçekleştirilecek yüz yüze atölye çalışmaları olacak, bu nedenle lütfen bu tarihleri kaydedin. Üçüncü ve son aşama ise 17-18 Şubat tarihlerinde çevrimiçi kişisel mülakatlardan oluşacaktır. Herkese iyi şanslar!


Avrupa Birliği (AB), 2024-2026 yılları arasında eğitim almak için, istekli Kıbrıslı öğrencilere yönelik,
4 UWC okulundan birinde; UWC Adriatic (İtalya), UWC Maastricht (Hollanda), UWC Mostar (Bosna-Hersek) ve UWC Robert Bosch College (Almanya) 18 kişiye burs olanağı sunuyor. 

UWC'de Kıbrıslı Gençler için AB Burs Programı, Kıbrıslı toplumlar arasında karşılıklı bir anlayış köprüsü oluşturulmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

AB tarafından finanse edilmekte olan, Kıbrıs Türk toplumuna yönelik Mali Yardım Programı kapsamında yer alan ve UWC Cyprus aracılığıyla UWC tarafından uygulanan bu programa, dünyanın birçok farklı yerinden öğrencilerle birlikte Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP) eğitimi alacak, 1 Ağustos 2006 ve 31 Aralık 2008 tarihleri arasında doğmuş olan Kıbrıslı orta eğitim öğrencileri başvurabilir.

 

Önemli tarihler

Seçilme süreci: Kısa listeye alınan adaylar için atölyeler: 3&4 Şubat 2024
Kısa listeye alınan adaylar için mülakatlar: 17&18 Şubat 2024 

 

UWC’de Kıbrıslı Gençler için
AB Burs Programı ile ilgili sunum
Bilgilendirme Toplantısı -
UWC'de Kıbrıslı Gençler için
AB Burs Programı

Başvuru sitesi: Kayıt kılavuzu